| |
14.06.04
60 frivillige sørget for en ryddig 2. runde i Søgne.
At det krever dugnad og innsats å
arrangere en Cup runde er noe mange ikke tenker over. I Søgne var over 60
personer i "jobb" for å sørge for at alt funksjonerte. Og det gjorde
det på en utmerket måte.
Da er det synd at en far går helt ut av hengslene kvelden før
løpet. Etter å ha sett på seksjonene mener han at disse er så farlige at det
bør være minst 5 ambulanser til stede, ringer til formannen i Trialkomiteen
for å klage, og skjeller arrangøren ut. Vedkommende har en sønn som (i
henhold til sine ferdigheter) kjører i en for høy klasse og kan av den grunn
være utsatt. Vi håper at slike sener ikke gjentar
seg overfor en solid arrangsjør som setter alle
kluter til for at alle skal trives.
Ser man på prikkene i resultatlisten så viser det (unntatt i
KE som fikk mye prikker) at klassene hadde en
passe vanskelighetsgrad for et statusløp. Det er nevnt før - slike løp
er ikke klubbrunder, deltakeren bør være klar over dette når han/hun melder
seg på.
Hyggelig å se at Lars Erik
Fremstad fant veien til Søgne og stilte opp i Elite. Det ga da også en klar
indikasjon at de andre i den klassen har et stykke igjen før de kan måle seg
med regjerende Norgesmester. Overraskelsen denne gangen var Sondre Simonsen fra
Kongsberg, med sin 4. plass viste han ypperlige takter. Eliteseksjonene hadde
noen skikkelige bakker men uten å være farlige.
23 stilte opp i A klassen. Vinneren
var det vel aldri noe tvil om - i og med at han het Andreas Greaker. Andreas
hadde nok gjort det bra i E også, men han satser ikke lenger og vil gjerne
være i miljøet. For de andre i klassen må det være et mål å slå ham.
Seksjonene krevde rutine og "hodearbeid", det ble en del prikker på
de lenger nede på resultatlisten.
B-klassen var på nytt den største
med 43 startende, det ble en jevn kamp mellom de første 4, de første 2 motte
skilles på nullene. C-klassen hadde det nok lettest med de første 3
under 10 prikker.
Jenter E hadde en liten
overraskelse ved at Iselin Holland Mork havnet på 3. plass foran Eirin Våge.
Siri Minken startet også men motte bryte, kroppen er enda ikke bra.
Trial farlig ? Det var 175
påmeldte og 162 startende, muligens en ny rekord. Når man tenker på den
krakilske faren er det interessant å nevne at Røde Kors behandlet et eneste
menneske i Søgne - og den behandling trengte undertegnede som hadde (til fots) gått
på tryne og fått en liten skade på hånden.
Gult kort, ble tildelt Ole Greaker
(Far til Andreas og tidligere landslagssjef) for beskjedent hagearbeid, alle de
gangene han har briljert som skikkelig gartner, før i tiden - gikk han
fri.
Yrende
liv i Søgne.... |
...med
stolte karer på startrampen |
Søgne
hadde mange bratte baker, vanskeligere å komme opp (Timenes) en å .... |
...komme
ned (Becker Johansen) |
Denne
kanten inngår i "inventaret" i Søgne, den kjøres med piler
for E, A. og B (her Kjos) i A sporet... |
...mens
Iselin Mork briljerer i B sporet. |
Ser
ut at han klarte det, men sekundet etter.... |
...viser
noe annet, ja de er myke i kroppen.... |
...disse
karer. |
Her
stiges det også av, men den kortere veien. |
Bildet
viser bare toppen av denne lange bakken, Steffen Solheim tar den nesten flygende.. |
....mens
Yngve Mathisen tar det mer med ro, men kommer greit opp, ikke... |
...så
greit for en fører med mindre rutine. Hold på sykkelen - så blir det
billigere. |
Søgne
ligger i Sørlandets navle. Sørlie med mamma.
|
En
av de friske gutter fra ATD i D sporet. |
E
pallen, Solheim, Fremstad og Moi |
KE
pallen, tydelig i godt humør, Kjersti, Lene og Iselin |
A fra venstre: Mork, Greaker, Andersen, Becker-Johansen, Kjos og Skår. |
KA
med Julie, Silje og Emilie. |
B
fra venstre: Stangeland, Tønnesen, Johansen, Repstad, Lundevold. |
KB
jentene, Heidi Therese, Stine Jeanett og Mathilde. |
C
pallen med Gilje, Hausvik og
Pedersen.
Alle fotos: Copyright Maarten Mager |
Plassering |
Fornavn |
Etternavn |
F. År |
Klubb |
Sykkel |
Andre straffeprikker |
Prikker totalt |
|
Klasse E |
11 |
|
|
|
|
|
1 |
Lars Erik |
Fremstad |
80 |
NMK Oslo |
Montesa |
|
11 |
2 |
Steffen |
Solheim |
85 |
Sørlandets
TK |
GasGas |
|
25 |
3 |
Mardon |
Moi |
86 |
Sørlandets
TK |
Beta |
|
37 |
4 |
Sondre |
Simonsen |
87 |
NMK
Kongsberg |
GasGas |
|
42 |
5 |
Thomas |
Schie |
86 |
Nesodden TK |
Montesa |
|
55 |
6 |
Per Olav |
Haug |
85 |
Hobøl MK |
GasGas |
|
61 |
7 |
Thomas |
Timenes |
86 |
NMK
Kristiansand |
Beta |
|
62 |
8 |
Vegard |
Wigstøl |
84 |
Sørlandets
TK |
Beta |
|
65 |
9 |
Yngve |
Mathisen |
87 |
NMK
Kristiansand |
Sherco |
|
73 |
10 |
John |
Paulsen |
86 |
Sørlandets
TK |
Beta |
|
75 |
11 |
Øyvind |
Neerland |
85 |
Kleive |
Beta |
|
83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasse A |
23 |
|
|
|
|
|
1 |
Andreas |
Greaker |
77 |
Hobøl MK |
GasGas |
|
14 |
2 |
Lars-Holland |
Mork |
89 |
Kleive |
GasGas |
|
35 |
3 |
Torgeir |
Andersen |
79 |
Hobøl MK |
GasGas |
|
47 |
4 |
Anders Becker |
Johansen |
88 |
NMK
Kongsberg |
Sherco |
|
48 |
5 |
Werner |
Kjos |
87 |
Flostad |
Beta |
|
55 |
6 |
Thomas |
Dyrkorn |
78 |
Hobøl MK |
GasGas |
|
57 |
7 |
Frode Falck |
Skår |
87 |
Vestkant
Trial |
Montesa |
|
59 |
8 |
Magne Granvik |
Andersen |
84 |
Hobøl MK |
GasGas |
|
60 |
9 |
Patrick |
Ulfeng |
87 |
Borg MC |
GasGas |
|
63 |
10 |
Rudi |
Holta |
88 |
Vaulali TK |
Montesa |
|
67 |
11 |
Christian D. |
Bronnes |
87 |
Kleive |
GasGas |
|
68 |
12 |
Rudi A |
Åvitsland |
87 |
NMK
Kristiansand |
GasGas |
|
69 |
13 |
Einar Kristian |
Kjær |
86 |
MAU
Grimstad |
Montesa |
|
71 |
14 |
Marcus |
Frank |
87 |
Hobøl MK |
GasGas |
|
73 |
15 |
Nordengen |
Pål Øyvind |
80 |
Asker TK |
GasGas |
|
75 |
16 |
Hans Daniel V |
Gullerud |
87 |
Nesodden |
GasGas |
|
76 |
17 |
Martin |
Hemmer |
89 |
Hobøl MK |
Montesa |
|
79 |
18 |
Simen |
Solberg |
87 |
Hobøl MK |
Montesa |
|
80 |
19 |
Simond Vaag |
Stangenes |
87 |
Bergen TT |
GasGas |
|
81 |
20 |
John Thomas S |
Aarø |
85 |
Skodje TK |
Beta |
|
82 |
21 |
Tom Erik |
Haug |
82 |
Hobøl MK |
GasGas |
|
82 |
22 |
Andreas Wee |
Mørch |
86 |
Karmøy TK |
Beta |
|
85 |
Brutt |
Anders V |
Linnerud |
86 |
Asker TK |
Sherco |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasse B |
43 |
|
|
|
|
|
1 |
Kristian |
Tønnessen |
88 |
Søgne |
Beta |
|
24 |
2 |
David F |
Stangeland |
88 |
Forsand TK |
Beta |
|
24 |
3 |
Martin H |
Johansen |
87 |
Hobøl MK |
GasGas |
|
28 |
4 |
Ole Gunnar |
Repstad |
86 |
Søgne |
Sherco |
|
29 |
5 |
Anders |
Lundevold |
88 |
NMK
Kristiansand |
Sherco |
|
34 |
6 |
Eilef |
Lundevold |
89 |
NMK
Kristiansand |
Sherco |
|
35 |
7 |
Marius Hjelle |
Andersen |
88 |
Skodje TK |
Montesa |
|
35 |
8 |
Christer B |
Rasmussen |
90 |
NMK
Kristiansand |
GasGas |
|
36 |
9 |
Petter B |
Rasmussen |
88 |
NMK
Kristiansand |
GasGas |
|
37 |
10 |
Andre Kvanvik |
Olsen |
88 |
Riska MSK |
Beta |
|
39 |
11 |
Andrè |
Orderud |
89 |
Trøgstad |
GasGas |
|
40 |
12 |
Steffen |
Myking |
89 |
Skodje TK |
Beta |
|
40 |
13 |
Ole Henrik |
Uri |
89 |
Norddal |
GasGas |
|
41 |
14 |
Kristoffer |
Laustsen |
88 |
OMS-TK |
Sherco |
|
43 |
15 |
Ole Gunnar |
Stien |
86 |
MAU
Grimstad |
Montesa |
|
44 |
16 |
Roy-Erling |
Steinsvik |
88 |
MAU
Grimstad |
Sherco |
|
44 |
17 |
Stig |
Martiniussen |
89 |
Hobøl MK |
Scorpa |
|
45 |
18 |
Marius Moe |
Johnsen |
89 |
OMS-TK |
Beta |
|
47 |
19 |
Roger Andre |
Saltvedt |
89 |
Karmøy TK |
Beta |
|
47 |
20 |
Jon-Erik |
Hansen |
89 |
Karmøy TK |
Beta |
|
47 |
21 |
Fredrik Strand |
Larsen |
89 |
Vestkant
Trial |
Sherco |
|
49 |
22 |
Håkon |
Bratset |
90 |
Kleive |
Montesa |
|
49 |
23 |
Stian |
Giseth |
87 |
Vestkant
Trial |
GasGas |
|
49 |
24 |
Henrik |
Økland |
87 |
Søgne |
Sherco |
|
50 |
25 |
Bjarte Resaland |
Wiik |
88 |
Hobøl MK |
GasGas |
|
50 |
26 |
Jon |
Ødegård |
89 |
Kleive |
Beta |
|
51 |
27 |
Daniel Peterson |
Waagan |
89 |
Skodje TK |
Beta |
|
51 |
28 |
Øystein |
Gjeraldstveit |
89 |
OMS-TK |
Montesa |
|
56 |
29 |
Per Fredrik |
Solli |
88 |
Hobøl MK |
GasGas |
|
56 |
30 |
Roar |
Haug |
89 |
Bergen TT |
Sherco |
|
57 |
31 |
Per Inge |
Sommerseth |
88 |
Riska MSK |
Beta |
|
57 |
32 |
Jostein |
Bjørnstad |
89 |
Skiptvet |
Montesa |
|
58 |
33 |
Alexander |
Vadset Høyberg |
90 |
Skodje TK |
Scorpa |
|
59 |
34 |
Peter Andrè |
Ytterdal |
87 |
Skodje TK |
Beta |
|
59 |
35 |
Kim S |
Halleraket |
87 |
Vestkant
Trial |
GasGas |
|
65 |
36 |
Petter |
Gjøen |
88 |
Asker TK |
GasGas |
|
65 |
37 |
Emil |
Kvernberg |
91 |
Kleive |
GasGas |
|
69 |
38 |
Marius |
Hurlen |
89 |
Skodje TK |
GasGas |
|
69 |
39 |
Thomas |
Madsen |
88 |
Asker TK |
GasGas |
|
70 |
40 |
Magnus |
Andersen |
88 |
Eiker TK |
Sherco |
|
73 |
41 |
Kjell-Stian |
Rio |
88 |
Vestkant
Trial |
Sherco |
|
78 |
42 |
Tor Einar R |
Tveitan |
89 |
NMK
Notodden |
Sherco |
|
81 |
Brutt |
Espen |
Olsen |
87 |
Eiker TK |
Montesa |
|
44 |
|
|
|
|
= har alder
for B16 Cup |
|
Klasse C |
37 |
|
|
|
|
|
1 |
Knut Ørjan |
Hausvik |
87 |
Søgne |
Beta |
|
13 |
2 |
Jørn |
Gilje |
89 |
Riska MSK |
Montesa |
|
15 |
3 |
Håkon |
Pedersen |
91 |
NMK Bergen |
Sherco |
|
16 |
4 |
Aleksander |
Andreassen |
90 |
Forsand TK |
Montesa |
|
17 |
5 |
Magnus Nymo |
Kjelland |
89 |
Søgne |
Beta |
|
18 |
6 |
Børge |
Sommerseth |
89 |
Riska MSK |
Beta |
|
19 |
7 |
Petter |
Wigstøl |
90 |
Sørlandets
TK |
Beta |
|
22 |
8 |
Ruben B |
Olsen |
89 |
Søgne |
Beta |
|
23 |
9 |
Torjus |
Roland |
89 |
MAU
Grimstad |
Montesa |
|
28 |
10 |
Per Svein |
Repstad |
90 |
Søgne |
Sherco |
|
30 |
11 |
Espen-Andrè |
Hansen |
89 |
OMS-TK |
GasGas |
|
31 |
12 |
Kjell Tore |
Michelsen |
88 |
Karmøy TK |
Sherco |
|
31 |
13 |
Fredrik |
Hansen |
89 |
OMS-TK |
Montesa |
|
31 |
14 |
Alexander |
Sylte |
89 |
Norddal |
Beta |
|
34 |
15 |
Sondre |
Haaverstad |
89 |
Asker TK |
GasGas |
|
35 |
16 |
Kryspin |
Kvernmoe |
89 |
Eiker TK |
Montesa |
|
36 |
17 |
Oddbjørn |
Tranvåg |
89 |
NMK
Notodden |
Sherco |
|
36 |
18 |
Kristoffer |
Sørli |
90 |
Sørlandets
TK |
Sherco |
|
37 |
19 |
Daniel |
Seldal |
90 |
Riska MSK |
Sherco |
|
39 |
20 |
Einar |
Slogvik |
91 |
Karmøy TK |
Sherco |
|
39 |
21 |
Jørgen Andre |
Moserud |
89 |
OMS-TK |
Sherco |
|
41 |
22 |
Øystein M |
Kielland |
89 |
Karmøy TK |
Sherco |
|
42 |
23 |
Andreas |
Kvammen |
89 |
MAU Pluggen |
Beta |
|
45 |
24 |
Tony |
Matheussen |
90 |
Norddal |
Sherco |
|
45 |
25 |
Fredrik Selvèn |
Aasland |
89 |
NMK
Kongsberg |
Montesa |
|
46 |
26 |
Tony |
Eidsvold |
88 |
Hobøl MK |
GasGas |
|
48 |
27 |
Erik B |
Rasmussen |
90 |
NMK
Kristiansand |
GasGas |
|
49 |
28 |
Alex |
Skulstad |
90 |
NMK Bergen |
GasGas |
|
51 |
29 |
Mats |
Amundsen |
89 |
ATD |
Scorpa |
|
54 |
30 |
Kenneth |
Bjerke |
87 |
OMS-TK |
Montesa |
|
55 |
31 |
Andreas |
Brådland |
90 |
MAU Pluggen |
Beta |
|
55 |
32 |
Morten Birger |
Sandin |
90 |
Hobøl MK |
GasGas |
|
55 |
33 |
Erlend |
Eriksen |
89 |
Kråkerøy |
GasGas |
|
64 |
34 |
Fredrik |
Høgmoen |
88 |
Eiker TK |
GasGas |
|
64 |
35 |
Stein Erik |
Strand |
88 |
Eiker TK |
Sherco |
|
67 |
36 |
Kristoffer |
Andersen |
88 |
Eiker TK |
Sherco |
|
74 |
37 |
Martin |
Ruden |
91 |
Hobøl MK |
GasGas |
|
72 |
|
|
|
|
= har alder
for C15 Cup |
|
Klasse D |
33 |
|
|
|
|
|
1 |
John Eivind |
Bless |
91 |
Karmøy TK |
Sherco |
|
2 |
2 |
Tor Bjørnar |
Knudsen |
90 |
Forsand TK |
Montesa |
|
7 |
3 |
Ib Vegard Kåsa |
Andersen |
91 |
Eiker TK |
GasGas |
|
9 |
4 |
Thomas |
Paulsen |
90 |
Riska MSK |
Sherco |
|
10 |
5 |
Morten |
Viervang |
90 |
Sørlandets
TK |
Beta |
|
10 |
6 |
Joakim |
Kanjo |
90 |
Hobøl MK |
Beta |
|
11 |
7 |
Sigurd |
Lian |
90 |
Søgne |
Beta |
|
15 |
8 |
Carl-Fredrik |
Dahle |
90 |
Vestkant
Trial |
GasGas |
|
17 |
9 |
Svein-Roger |
Samuelsen |
90 |
MAU
Grimstad |
Montesa |
|
18 |
10 |
Sigbjørn |
Helgesen |
91 |
Kråkerøy |
GasGas |
|
20 |
11 |
Alexander |
Wold |
90 |
NMK Bergen |
Sherco |
|
20 |
12 |
Øyvind F. |
Størksen |
90 |
Riska MSK |
Sherco |
|
22 |
13 |
Christoffer F |
Westlie |
91 |
Hobøl MK |
GasGas |
|
22 |
14 |
Roger |
Pettersen |
90 |
Kråkerøy |
GasGas |
|
23 |
15 |
Ole Jørgen |
Trygsland |
91 |
Heistad MK |
Sherco |
|
27 |
16 |
Truls |
Henriksen |
91 |
Hobøl MK |
GasGas |
|
29 |
17 |
Lars |
Wenås |
88 |
Heistad MK |
GasGas |
|
29 |
18 |
Stian |
Ludvigsen |
90 |
Vestkant
Trial |
Beta |
|
31 |
19 |
Per Olav |
Nygård |
91 |
Forsand TK |
Montesa |
|
31 |
20 |
Christopher |
Lilletvedt |
88 |
Bergen TT |
GasGas |
|
34 |
21 |
Robbin |
Sæther |
91 |
Hobøl MK |
GasGas |
|
36 |
22 |
Martin G |
Fjermdal |
91 |
Flostad |
Beta |
|
37 |
23 |
Jim |
Evensen |
89 |
Kråkerøy |
GasGas |
|
38 |
24 |
Andreas |
Lilletvedt |
91 |
Bergen TT |
Scorpa |
|
40 |
25 |
Jørn Magnus |
Holt |
89 |
OMS-TK |
GasGas |
|
40 |
26 |
Hans Henrik Ø |
Behrens |
90 |
Asker TK |
GasGas |
|
40 |
27 |
Hans-Christian |
Moserud |
91 |
OMS-TK |
GasGas |
20 |
46 |
28 |
Endre Emil |
Jensen |
90 |
Vestkant
Trial |
GasGas |
|
49 |
29 |
Hans Magne |
Kleiva |
90 |
NMK
Notodden |
Bultaco |
20 |
52 |
30 |
Joachim |
Magnussen |
91 |
Norddal |
GasGas |
|
53 |
31 |
Audun |
Bråten |
90 |
Flostad |
Sherco |
|
58 |
32 |
Ståle |
Wenås |
88 |
Heistad MK |
Sherco |
|
61 |
33 |
Tim |
Stubberud |
88 |
ATD |
GasGas |
|
74 |
|
|
|
|
= har alder
for D14 Cup |
|
Klasse KE |
6 |
|
|
|
|
|
1 |
Lene |
Dyrkorn |
83 |
Hobøl MK |
Beta |
|
37 |
2 |
Kjersti |
Flå |
80 |
Heistad MK |
GasGas |
|
39 |
3 |
Iselin Holland |
Mork |
86 |
Kleive |
GasGas |
|
50 |
4 |
Eirin |
Våge |
83 |
Sørlandets
TK |
Sherco |
|
53 |
5 |
Connie |
Ludvigsen |
88 |
Vestkant
Trial |
Montesa |
|
65 |
Brutt |
Siri Leidal |
Minken |
80 |
Crossover
sports |
Montesa |
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasse KA |
5 |
|
|
|
|
|
1 |
Silje |
Sveningsen |
89 |
MAU
Grimstad |
Montesa |
|
28 |
2 |
Julie K Løken |
Eriksen |
89 |
Hobøl MK |
GasGas |
|
32 |
3 |
Emilie F |
Westbye |
89 |
Hobøl MK |
GasGas |
|
37 |
4 |
Solveig |
Bjørnstad |
87 |
Skiptvet |
Montesa |
|
43 |
5 |
Cathrine |
Qvam |
88 |
Borg MC |
GasGas |
|
86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasse KB |
4 |
|
|
|
|
|
1 |
Stine Jeanett |
Andersen |
87 |
NMK
Kongsberg |
Sherco |
|
34 |
2 |
Heidi Therese |
Bless |
88 |
Karmøy TK |
Sherco |
20 |
36 |
3 |
Mathilde |
Torp |
89 |
Asker TK |
Gasgas |
|
47 |
4 |
Kamilla |
Øverland |
90 |
Heistad MK |
Beta |
|
81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
AMMENLAGT - SE 2004 SIDE |