| |
14.08.07
Svenske seniorer og norske juniorer briljerte.
I seniorklassen var svenskene like
suverene som de norske gutter i juniorklassen. Hos jentene ble det dobbelt til
Norge.
Etter en natt med høljende regn over Trøgstad var de fra før
av vanskelige seksjoner ikke blitt noe lettere. Men arrangøren og jury bestemte seg
for å la de bli uendret. Dette hadde også vært i sin skjønneste orden dersom
man ikke hadde invitert til klasser utenom Nordisk. Det er alltid synd når en
arrangør legger ned en masse arbeid i et ellers vellykket arrangement, for så
å få kritikk på et punkt. TrialAvisa kunne konstatere at f. eks kjente
middelsgode B-kjørere leverte kort med f. eks 3 "treere" og resten
bare "femmere " Dette burde man tenke på i fremtiden ved å lage egne
seksjonsett eller la det være å invitere gjesteklasser. En annen ubehagelig
sak var fellesstart (med tvungen start i seksjon 1) for de lave klasser - det
medførte over 40 minutter i kø for noen utøvere. Dette ble bestemt i
jurymøte for å redusere faren på transporten i og med at seksjonsrekkefølgen
medførte mottrafikk noen steder.
I Senior (elite) og junior var seksjonene passe vanskelige, slik
det bør være i et nordisk mesterskap. Vinneren i Elite hadde 48 prikker og 12
"nuller", dvs at han nullet 50% av seksjonene. Vinneren av Junior
hadde 41 prikker, også dette et resultat som viste at seksjonene var tøffe men
overkommelige. Slik bør det være i høyt rankede løp, derved blir man satt
på skikkelige prøver og modnes som utøver. Jenteklassen var beskjeden besatt
med bare norske og svenske, men nok til å telle for en nordisk tittel. Det hold
dog ikke for lag i og med at det kreves et minimum av 3 lag. Også i år manglet
deltagere fra Danmark, våre naboer i sør ligger tydelig i en dalbunn f. t..
På forhånd var det klart at den individuelle vinner ville
komme fra våre naboland. Vårt bete kort - Mardon Moi - er foreløpig ikke på
samme nivå. Derfor var det dog gledelig å se at han etter første runden hang
godt med, ja faktisk tett opp i den svenske ledertrio. I annen runde ble det dog
flere miss som lot han falle til en 6. plass. At toppførere kan gjøre
fantastiske feil viste både Finnlands toppfører Himmanen og vår egen
Holland-Mork . Begge presterte å utelate en seksjon og derved å pådra seg 20
ekstra prikker. For vår finske venn ble det skjebnesvanger - han mistet faktisk
bronse på dette. for Holland-Mork ble det til dårligste plass bland de
norske. Finnene hadde tatt med seg en gammel stjerne - Jussi Happanen, med sin
3. plass beviste han at han fortsatt (som 38 åring) henger med - eller er det
et tegn på dagens seniornivå i Norden ?
I junior er situasjonen noe helt annet - her dominerer Norge.
Faktisk så sterk at de antatt 2 beste norske juniorer startet i Senior klassen,
allikevel tok Norge både 1.,3. og 4. plassen i junior klassen. Det var bare
svenske Jesper Johansson som kilte seg i mellom. Vinneren - Håkon Pedersen
viser stadig bedre takter og vi håper at den konsentrert kjørende bergenseren
beholder interessen for å kunne bli en fremgangsrik senior. Håkon kjører
nærmest som om det er en "oppgave" han skal løse i hver seksjon,
ikke noe snikksnakk utenom.
Hos jentene overrasket Emilie Westbye med å lede foran Connie
etter første runde, men så skjerpet Connie seg skikkelig i 2. og dro seieren i
land. Martina fra Sverige tok 3. plassen og det var leit å høre henne fortelle
at hun legger opp etter dette.
I klasse veteran var det godt med deltagere fra alle 3 land. Det
var dog en svenske som dro seieren i land - som medlem av OMS-Trialklubb og med
norske lisens. Magnus Liljeblad bor nemlig i Norge og er medlem av OMS. Henrik
Wergeland ble beste "ekte" norske på en 6. plass.
Søndag ble det kjørt lag i de samme seksjoner, noen hadde
blitt litt modifisert. Været hadde da også bedret seg uten nedbør slik at
seksjonene tørket noe opp. På papiret virket Finland sterk, men som Haapanen
selv sa det så var psyken ikke på topp i laget. Derved dominerte svenskene
fullstendig og viste på nytt at den svenske lagånden er eksemplarisk, år
etter år. De norske gutta kjørte faktisk med mindre prikker en Finland i
2. runde, dog var finnenes forsprang fra 1. for stor. Det er dog lenge siden vi
var så tett inn på dem.
Stevneleder Cato Busterud hadde organisasjonen under kontroll |
Bland dommerne fant vi også kommunens Ordførerer - fru Børresen. |
Seksjon 2 hadde noen ytterst glatte bakker som krevde mange femmere.
Haapanen i et godt forsøk. |
Fikk du stopp der, så endte... |
...det
slik (svensk).... |
...eller
slik (Mardon) |
Krevende kanter i seksjonene 3 og 4, Anders Nilsson.... |
...og
Adam Thiger. |
Denne steinrøys var en prøvelse, også på tid. |
Seksjon 11 hadde også noen fine bakker men de var kjørbare, her junior
Bless.... |
...og
junior Pedersen |
Seksjon 12 var en "utkaster", Oja Pilke ser ut til å klare
det... |
...men
så glapp grepet... |
...som det også gjorde for Vessuo (SF) og mange andre. |
Eddie Karlsson (S) klarer seg. |
Jentene kunne kjøre et annet spor, Connie. |
Nordisk Veteranmester ble - som året før - Liljeblad. My fra
trialkomiteen var "pallpike" |
Pallen, kvinner. |
En verdig Nordisk mesterinne. Connie Ludvigsen. |
Pallen junior. |
Håkon Pedersen, velfortjent tittel. |
Pallen senior. Anders Nilsson nærmest i "transe" mens han
synger Sveriges nasjonalsang. |
Pallen nordisk åpen |
Klasse B |
Klasse KC |
Pallen C |
Pallen D |
Pallen TD |
Søndag morgen. Familie samvær hører med til vår sport. |
Norges seniorlag. Mork, Strand-Larsen, Joa Hindren (Lagleder), Moi og
Tandberg |
Sveriges seniorlag. Johansson, Nilsson, Thiger, Gyllenhammar og lagleder
Liljeblad. |
Finlands lag. Haapanen, Kivela, Jokinen, Himmanen + lagleder Floessell og
minder. |
Norges juniorlag. Bless, Hemmer, Pedersen, Ib Vegard, lagleder Pedersen. |
Sveriges damelag. Martina Hansson, Marthe Henriksen og Malin Johansson. |
Norges damelag. Julie Eriksen, Emilie Westbye, Connie Ludvigsen og
lagleder Dyrkorn |
Lag åpen klasse A. Lundevold, Seldal, Wigstøl, Nygård, lagleder Erik
Wigstøl. |
På søndag var seksjonene fremdeles glatte, Ib Vegard med far i seksjon 2 |
Her sto spruten for ikke å sette seg fast. Pedersen |
Martin Hemmer i 2. |
Nedkjørsel til seks. 8 var en ordentlig sklie, verre var det å komme opp
til 9 deretter. |
Bekken i 8 hadde fine utfordringer. Tandberg |
Her er det Moi som forserer bekken på 0. |
9 hadde en tøff kant (her Mork) som..... |
....ikke
alle klarte (Strand-Larsen) |
En annen tøff kant i 9. Adam Thiger |
Tandberg på kanten i 11. Lagleder Joa gjorde en utmerket jobb med de
norske guttene, men..... |
...her
blir han påkjørt av Strand-Larsen. |
Nilsson fra Sverige på samme kant. |
Kanten
i 12 var like vanskelig på søndag, junior Hemmer i et godt forsøk.
Junior kjørte blå piler..... |
....mens
senior måtte innom røde piler, det var enda vanskeligere. Haapanen kom
opp men skled ned igjen. |
Pallen junior lag |
Norges vinnende juniorlag |
Senior lagene... |
...med
Sveriges vinnende lag. |
Vinnende jentelag, men det ble ingen medaljer. |
Beste lag i åpen klasse A. |
Vinnerlaget i åpen klasse B. Nesodden. |
Åpen klasse KC. |
Åpen klasse C |
Trim lag med lagleder Håkon Håkonsen til høyre ! |
Og
så ble det klem fra mamma på pallen. |
Finnen som tapte bronse pga uteglemmelse av en seksjon.
Himmanen. |
Alle fotos. Copyright Maarten Mager |
RESULTATLISTE INDIVIDUELL, Lørdag.
nordisk
mesterskap |
11.08.2007 |
|
trøgstad |
|
Plass |
Navn |
Klubb |
Merke |
Prikker |
Status |
|
1 |
Nilsson
Anders |
Tiger
MK |
Montesa |
48 |
|
2 |
Thiger
Adam |
Partille
TK |
Gas
Gas |
48 |
|
3 |
Haapanen
Jussi |
Vam
mk |
Sherco |
53 |
|
4 |
Himmanen
Henri |
Helsingfors
motorklubb |
Sherco |
66 |
|
5 |
Johansson
Fredrik |
Tiger
MK |
Beta |
66 |
|
6 |
Moi
Mardon |
Sørlandets
Trialklubb |
Beta |
68 |
|
7 |
Gyllenhammar
Emil |
Partille
TK |
Gas
Gas |
69 |
|
8 |
Tandberg
Thomas |
Eiker
Trialklubb |
GasGas |
80 |
|
9 |
Jokinen
Jussi |
MP-Taito |
Sherco |
86 |
|
10 |
Hemmer
Martin |
Hobøl
Motorklubb |
GasGas |
93 |
|
11 |
Larsen
Fredrik Strand |
Vestkant
Trial |
Sherco |
98 |
|
12 |
Mork
Lars-Holland |
Kleive
Kfum Trial |
GasGas |
99 |
|
13 |
Kivelã
Mika |
MP-Taito |
Gas
Gas |
104 |
|
14 |
Wiik
Bjarte Resaland |
Hobøl
Motorklubb |
GasGas |
118 |
|
999 |
Andersen
Magne Granvik |
Hobøl
Motorklubb |
Beta |
35 |
Brutt |
|
Plass |
Navn |
Klubb |
Merke |
Prikker |
Status |
|
1 |
Ludvigsen
Connie |
Vestkant
Trial |
Sherco |
64 |
|
2 |
Westbye
Emilie F |
Hobøl
Motorklubb |
GasGas |
74 |
|
3 |
Hansson
Martina |
Sotenäs
TC |
Gas
Gas |
98 |
|
4 |
Henriksen
Marthe |
Hobøl
Motorklubb |
Gas
Gas |
102 |
|
5 |
Johanson
Malin |
Sotenäs
TC |
Beta |
112 |
|
6 |
Nylund
Inger-Emma |
OMS
Trialklubb |
Sherco |
118 |
|
7 |
Ifver
Linnea |
Sotenäs
TC |
Gas
Gas |
120 |
|
8 |
Thorsdalen
Kirvil |
NMK
Kongsberg |
Gas
Gas |
126 |
|
9 |
Mogen
Anette |
NMK
Kongsberg |
Gas
Gas |
127 |
|
Plass |
Navn |
Klubb |
Merke |
Prikker |
Status |
|
1 |
Pedersen
Håkon |
NMK
Bergen |
Sherco |
41 |
|
2 |
Johansson
Jesper |
Tiger
MK |
Beta |
53 |
|
3 |
Bless
John Eivind |
Karmøy
Trial Klubb |
Sherco |
59 |
|
4 |
Andersen
Ib Vegard Kåsa |
Eiker
Trialklubb |
GasGas |
62 |
|
5 |
Christiansen
Henrik |
Partille
TK |
Sherco |
63 |
|
6 |
Wigstøl
Petter |
Sørlandets
Trialklubb |
Beta |
78 |
|
7 |
Karlsson
Eddie |
Kungsbacka
TK |
Gas
Gas |
84 |
|
8 |
Axelsson
Albert |
Norrahammar
MK |
Beta |
85 |
|
9 |
Hansson
Anton |
Partille
TK |
Scorpa |
88 |
|
10 |
Nygård
Per Olav |
Riska
MSK |
Sherco |
91 |
|
11 |
Danielsson
Christoffer |
Sotenäs
TC |
Beta |
92 |
|
12 |
Hyttsten
Simon |
Tiger
MK |
Gas
Gas |
92 |
|
13 |
Knudsen
Tor Bjørnar |
Forsand
Motor Tenklubb |
Beta |
92 |
|
14 |
Markusson
Per |
Partille
TK |
Gas
Gas |
93 |
|
15 |
Lundevold
Eilef |
NMK
Kristiansand |
Beta |
94 |
|
16 |
Bergling
Joakim |
Finspong
TC |
Gas
Gas |
98 |
|
17 |
Fjermedal
Martin G. |
Flosta
Trialklubb - |
Sherco |
99 |
|
18 |
Engseth
Nicklas |
Eiker
Trial Klubb |
Gas
Gas |
99 |
|
19 |
Ilvessuo
Riku |
Keskisuomen
MU |
Beta |
100 |
|
20 |
Lagergren
Martin |
Finspong
TC |
Gas
Gas |
102 |
|
21 |
Linusson
Andreas |
Kinna
MK |
Beta |
102 |
|
22 |
Aaser
Andreas G. |
Hobøl
Motorklubb |
Beta |
102 |
|
23 |
Sandin
Morten |
Hobøl
Motorklubb |
Sherco |
102 |
|
24 |
Oja
Pilke |
Forssan
MU |
Gas
Gas |
105 |
|
25 |
Leirvaag
Kristoffer |
Horten
Trial Klubb |
Sherco |
106 |
|
26 |
Nyckelgård
Björn |
Partille
TK |
Beta |
107 |
|
27 |
Trosnavåg
Martin |
Bokn
IL Pluggen Motorkl. |
Sherco |
108 |
|
28 |
Slogvik
Einar |
Karmøy
Trial Klubb |
Sherco |
108 |
|
29 |
Johansson
Samuel |
Sotenäs
TC |
Gas
Gas |
110 |
|
30 |
Karjalainen
Jere |
Jyväskyle
MU |
Beta |
114 |
|
31 |
Martinseen
Andrè |
Akershus
TD |
Gas
Gas |
118 |
|
32 |
Suren
Kristian |
Eiker
Trialklubb |
Gas
Gas |
146 |
|
999 |
Knudsen
Stein Christian |
Forsand
Motor Tenklubb |
Beta |
38 |
Brutt |
|
999 |
Schylström
Nils |
Finspong
TC |
Gas
Gas |
49 |
Brutt |
|
999 |
Larsen
David Andre |
Skiptvet |
Sherco |
42 |
Brutt |
|
999 |
Seldal
Daniel |
Riska
Motorsykkelklubb |
Beta |
42 |
Brutt |
|
999 |
Ruden
Martin |
Hobøl
Motorklubb |
GasGas |
Brutt |
|
Plass |
Navn |
Klubb |
Merke |
Prikker |
Status |
|
1 |
Liljeblad
Magnus |
OMS
Trialklubb |
Sherco |
14 |
|
2 |
Hermansson
Jan |
Gas
Gas |
24 |
|
3 |
Ohlsson
Mats |
Björkviks
MC |
Montesa |
28 |
|
4 |
Oittinen
Harri |
Tervakosken
MK |
Gas
Gas |
36 |
|
5 |
Sterling
Lars |
Smk
Södermanland |
Sherco |
77 |
|
6 |
Wergeland
Henrik |
Asker
Trial Klubb |
Gas
Gas |
91 |
|
7 |
Karlsson
Kjell |
Bofors
TT |
Montesa |
95 |
|
8 |
Håkonsen
Bent |
Skiptvet |
Sherco |
103 |
|
9 |
Sørlie
Erik |
Skiptvet |
Sherco |
118 |
|
10 |
Ottestad
Ivar |
Asker
Trial Klubb |
Gas
Gas |
120 |
|
999 |
Ruden
Helge |
Hobøl
Motorklubb |
Yamaha |
Brutt |
|
Plass |
Navn |
Klubb |
Merke |
Prikker |
Status |
|
1 |
Nurmi
Tero |
Tervakosken
MK |
Gas
Gas |
73 |
|
2 |
Johansen
Martin H |
Hobøl
Motorklubb |
Gas
Gas |
88 |
|
3 |
Dammyr
Marius |
Nesodden
Trial Klubb |
Gas
Gas |
96 |
|
4 |
Amundsen
Mats |
Akershus
Trial Depot |
Scorpa |
100 |
|
5 |
Andersen
Torgeir |
Hobøl
Motorklubb |
Beta |
106 |
|
6 |
Skyvulstad
Anders Ruud |
Hobøl
Motorklubb |
Gas
Gas |
110 |
|
7 |
Songedal
Per Olav |
Gjerstad
Trial-klubb |
Beta |
112 |
|
8 |
Brasetvik
Andreas Haugslien |
Hobøl
Motorklubb |
Gas
Gas |
113 |
|
9 |
Laustsen
Kristoffer |
OMS
Trialklubb |
Gas
Gas |
117 |
|
10 |
Hansen
Espen Andrè Nystad |
OMS
Trialklubb |
GasGas |
125 |
|
Plass |
Navn |
Klubb |
Merke |
Prikker |
Status |
|
1 |
Andersen
Simen Sollie |
Nesodden
Trial Klubb |
Gas
Gas |
82 |
|
2 |
Østbye
Per Kristian |
Trøgstad
KFUM |
Gas
Gas |
83 |
|
3 |
Øvergaard
Andreas |
Hobøl
Motorklubb |
Gas
Gas |
83 |
|
4 |
Blix
Ben-Kristian |
Asker
Trial Klubb |
Gas
Gas |
84 |
|
5 |
Kanjo
Joakim |
Hobøl
Motorklubb |
Beta |
87 |
|
6 |
Westlie
Christoffer Frydenlund |
Hobøl
Motorklubb |
GasGas |
92 |
|
7 |
Bogen
Emil Andre |
Skiptvet |
Sherco |
93 |
|
8 |
Paulsen
Eric Jöndal |
Nesodden
Trial Klubb |
Gas
Gas |
95 |
|
9 |
Knutsvik
Andre |
Randaberg
Motorsykkelklubb |
Beta |
95 |
|
10 |
Østerud
Martin |
NMK
Romerike |
Gas
Gas |
96 |
|
11 |
Lilleby
Håkon |
Kråkerøy
Trial-Club |
Gas
Gas |
96 |
|
12 |
Østby
Mikal Moen |
Trøgstad
KFUK/KFUM Trial |
Sherco |
100 |
|
13 |
Solberg
Ole Johan |
Trøgstad
KFUK/KFUM Trial |
Gas
Gas |
102 |
|
14 |
Brandsrud
Kristoffer |
Trøgstad
KFUK/KFUM Trial |
Gas
Gas |
103 |
|
15 |
Henriksen
Truls |
Hobøl
Motorklubb |
Gas
Gas |
105 |
|
16 |
Henningsmoen
Emil |
Trøgstad
KFUK/KFUM Trial |
Gas
Gas |
112 |
|
17 |
Christensen
Kim Andre |
Gjerstad
Trial-klubb |
Gas
Gas |
112 |
|
18 |
Behrens
Hans Henrik Ø |
Asker
Trial Klubb |
GasGas |
116 |
|
19 |
Vangen
Daniel |
OMS
Trialklubb |
Sherco |
119 |
|
999 |
Svendsen
Tom Christian |
Kråkerøy
Trial-Club |
Gas
Gas |
53 |
Brutt |
|
999 |
Pedersen
Aleksander |
Kråkerøy
Trial-Club |
Gas
Gas |
35 |
Brutt |
|
999 |
Land
Kristoffer |
Asker
Trial Klubb |
Gas
Gas |
56 |
Brutt |
|
999 |
Markusson
Erik |
Partille
TK |
Gas
Gas |
0 |
Brutt |
|
999 |
Dammyr
Nicolai |
Nesodden
Trial Klubb |
Sherco |
64 |
Brutt |
|
Plass |
Navn |
Klubb |
Merke |
Prikker |
Status |
|
1 |
Hansen
Kenneth |
Skiptvet |
Sherco |
28 |
|
2 |
Ørka
Jo-Inge |
Trøgstad
KFUK/KFUM Trial |
Gas
Gas |
31 |
|
3 |
Fladberg
Martin |
Skiptvet |
Gas
Gas |
36 |
|
4 |
Berntsen
Daniel |
NMK
Romerike |
Gas
Gas |
41 |
|
5 |
Trosnavåg
Harald |
Bokn
IL Pluggen Motorkl. |
Sherco |
44 |
|
6 |
Trandem
Magnus |
Hobøl
Motorklubb |
Gas
Gas |
46 |
|
7 |
Sætre
Joakim |
OMS
Trialklubb |
Sherco |
49 |
|
8 |
Ottestad
Kristian |
Asker
Trial Klubb |
Gas
Gas |
53 |
|
9 |
Fredriksen
Tomas |
Hobøl
Motorklubb |
Gas
Gas |
54 |
|
10 |
Nilsen
Håvard Østereng |
Hobøl
Motorklubb |
Sherco |
58 |
|
11 |
Løkeberg
Jørgen |
Horten
Trial Klubb |
Sherco |
64 |
|
12 |
Pedersen
Andreas |
Hobøl
Motorklubb |
Sherco |
70 |
|
Plass |
Navn |
Klubb |
Merke |
Prikker |
Status |
|
1 |
Mørk
Susann |
OMS
Trialklubb |
Sherco |
53 |
|
2 |
Sørlie
Helene |
Skiptvet |
Sherco |
58 |
|
3 |
Duserud
Ragnhild |
Trøgstad
KFUK/KFUM Trial |
Gas
Gas |
85 |
|
Plass |
Navn |
Klubb |
Merke |
Prikker |
Status |
|
1 |
Gullberg
Ole Martin |
SMAK |
Gas
Gas |
20 |
|
2 |
Enger
Sondre Holst |
Horten
trialklubb |
Beta |
26 |
|
3 |
Fredriksen
Daniel |
Hobøl
Motorklubb |
Gas
Gas |
34 |
|
4 |
Edvardsen
Kristian |
Skiptvet |
Gas
Gas |
39 |
|
5 |
Østerud
Jens |
NMK
Romerike |
Sherco |
42 |
|
6 |
Hansen
Rune |
Asker
Trial Klubb |
Gas
Gas |
46 |
|
7 |
Sjølund
Erik |
OMS
Trialklubb |
Beta |
51 |
|
8 |
Dybedahl
Kristian |
Trøgstad
KFUM |
Gas
Gas |
60 |
|
9 |
Andersen
Christian |
Nesodden
Trial Klubb |
Montesa |
62 |
|
10 |
Fjeld
Fredrik Pretorius |
Hobøl
Motorklubb |
Beta |
64 |
|
11 |
Stræde
Vegard |
NMK
Romerike |
Sherco |
69 |
|
Plass |
Navn |
Klubb |
Merke |
Prikker |
Status |
|
1 |
Lisland
Torkjell |
OMS
Trialklubb |
Gas
Gas |
53 |
|
2 |
Sætre
Erik |
OMS
Trialklubb |
Gas
Gas |
74 |
|
Plass |
Navn |
Klubb |
Merke |
Prikker |
Status |
|
3 |
Dybedahl
Jan |
Trøgstad
KFUM |
Gas
Gas |
65 |
RESULTATER LAG, søndag
Start nr |
Nordisk
mesterskap lag 12.8.2007
Trøgstad, Norge
Senior |
|
2 |
Sverige |
|
|
|
Kjøretid |
5 |
Johansson,
Fredrik |
86 |
Beta |
270 |
05:46 |
6 |
Nilsson,
Anders |
81 |
Montesa |
250 |
0 |
7 |
Thiger,
Adam |
85 |
Gas
Gas |
300 |
|
8 |
Gyllenhammar,
Emil |
88 |
Gas
Gas |
280 |
|
|
Lagleder: Magnus
Liljeblad |
|
|
97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Finland |
|
|
|
Kjøretid |
1 |
Himmanen,
Henri |
85 |
Sherco |
|
06:00 |
2 |
Kivelä,
Mika |
88 |
|
|
0 |
3 |
Jokinen,
Jussi |
81 |
Sherco |
290 |
|
4 |
Haapanen,
Jussi |
69 |
Sherco |
250 |
|
|
Lagleder: Staffan
Floessell |
|
|
169 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Norge |
|
|
|
Kjøretid |
9 |
Moi, Mardon |
86 |
Beta |
270 |
05:56 |
10 |
Mork, Lars
Holland |
89 |
Gas
Gas |
280 |
0 |
11 |
Larsen.
Fredrik Strand |
89 |
Sherco |
290 |
|
12 |
Tandberg,
Thomas |
89 |
Gas
Gas |
250 |
|
|
Lagleder: Joa Hindren |
|
|
|
184 |
|
|
|
|
|
|
Nordisk mesterskap lag
12.8.2007 Trøgstad,
Norge
Junior |
|
|
Norge jr |
|
|
|
Sluttid |
Kjøretid |
Hemmer, Martin |
89 |
Gas
Gas |
125 |
16:03 |
05:38 |
Pedersen, Håkon |
91 |
Sherco |
125 |
Tidsprikker |
0 |
Bless, Jon Eivind |
91 |
Sherco |
125 |
|
|
Andersen, Ib Vegard Kaasa |
91 |
Gas
Gas |
125 |
|
|
Lagleder:
Geir Børre Pedersen |
|
|
Prikker totalt |
85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sverige jr |
|
|
|
Sluttid |
Kjøretid |
Johansson, Jesper |
90 |
Beta |
125 |
16:08 |
05:53 |
Christiansen, Henrik |
89 |
Sherco |
125 |
Tidsprikker |
0 |
Danielsson, Christoffer |
90 |
Beta |
125 |
|
|
Markusson, Per |
90 |
Gas
Gas |
125 |
|
|
Lagleder:
Jan-Erik Mellberg |
|
|
|
Prikker totalt |
163 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Finland jr |
|
|
|
Sluttid |
Kjøretid |
Ilvessuo, Riku |
89 |
Beta |
125 |
16:19 |
05:59 |
Oja, Pilke |
90 |
Gas
Gas |
125 |
Tidsprikker |
0 |
Karjalainen, Jere |
92 |
Beta |
80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lagleder:
Vesa Ilvessuo |
|
|
|
Prikker totalt |
320 |
Nordisk mesterskap lag
12.8.2007 Trøgstad,
Norge
Kvinner |
|
Norge
kvinner |
|
|
|
Kjøretid |
Ludvigsen,
Connie |
88 |
Sherco |
250 |
05:47 |
Westbye,
Emilie |
89 |
Gas Gas |
125 |
0 |
Eriksen,
Julie K Løken |
89 |
Beta |
125 |
|
Lagleder:
Thomas Dyrkorn |
|
|
|
135 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sverige kvinner |
|
|
|
Kjøretid |
Hansson,
Martina |
90 |
Gas Gas |
125 |
05:47 |
Johansson,
Malin |
90 |
Beta |
125 |
0 |
Ifver,
Linnea |
89 |
Gas Gas |
125 |
|
Lagleder:
Henrik Lettesjö |
|
|
|
209 |
|
Nordisk
mesterskap lag 12.8.2007
Trøgstad, Norge
Åpen klasse Elite |
|
9 |
NMF (Norge 2) |
|
|
|
Kjøretid |
32 |
Andersen,
Magne G |
84 |
Beta |
270 |
05:34 |
33 |
Wiik,
Bjarte Resaland |
88 |
Gas
Gas |
280 |
0 |
34 |
Nordengen,
Pål Øyvind |
80 |
Gas
Gas |
280 |
|
35 |
Krog, Are
Wergeland |
83 |
Sherco |
290 |
|
|
Lagleder:
Marius Dammyr |
|
|
|
353 |
Start nr |
Nordisk
mesterskap lag
12.8.2007 Trøgstad,
Norge
Åpen klasse A |
|
|
10 |
NMF (Norge junior 2) A |
|
|
|
Kjøretid |
Plassering |
36 |
Nygård,
Per Olav |
91 |
Sherco |
125 |
05:52 |
|
37 |
Wigstøl,
Petter |
90 |
Beta |
125 |
0 |
|
38 |
Seldal,
Daniel |
90 |
Beta |
125 |
|
|
39 |
Lundevold,
Eilef |
89 |
Beta |
125 |
|
|
|
Lagleder: Erik Wigstøl |
|
|
|
205 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rogaland A |
|
|
|
Kjøretid |
Plassering |
40 |
Knudsen,
Tor Bjørnar |
90 |
Beta |
125 |
05:46 |
|
41 |
Knudsen,
Stein Christian |
92 |
Beta |
125 |
0 |
|
42 |
Trosnavåg,
Martin |
92 |
Sherco |
125 |
|
|
43 |
Knutsvik,
André |
93 |
Beta |
125 |
|
|
|
Lagleder:Arthur
Trosnavåg |
|
|
|
288 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Hobøl trial 1 A |
|
|
|
Kjøretid |
Plassering |
55 |
Brasetvik,
Andreas |
91 |
Gas
Gas |
125 |
05:57 |
|
56 |
Sandin,
Morten |
90 |
Sherco |
125 |
0 |
|
57 |
Skyvulstad,
Anders |
89 |
Gas
Gas |
280 |
|
|
58 |
Westlie,
Christoffer F. |
91 |
Gas
Gas |
300 |
|
|
|
Lagleder: Torgeir Andersen |
|
|
|
289 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
OMS Trialklubb A |
|
|
|
Kjøretid |
Plassering |
51 |
Vangen,
Daniel |
92 |
Sherco |
125 |
05:56 |
|
52 |
Gjeraldstveit,
Øystein |
89 |
Montesa |
250 |
0 |
|
53 |
Laustsen,
Kristoffer |
88 |
Gas
Gas |
290 |
|
|
54 |
Hansen,
Espen André N. |
89 |
Gas
Gas |
280 |
|
|
|
Lagleder: Ejvind Laustsen |
|
|
|
304 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Blandet region A |
|
|
|
Kjøretid |
Plassering |
44 |
Engseth,
Nicklas |
91 |
Gas
Gas |
125 |
05:59 |
|
45 |
Leirvaag,
Kristoffer |
92 |
Sherco |
125 |
0 |
|
46 |
Lilleby, Håkon |
93 |
Gas
Gas |
125 |
|
|
92 |
Suren;
Kristian |
94 |
Gas
Gas |
125 |
|
|
|
Lagleder: John Engseth |
|
|
|
305 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hobøl trial 2 A |
|
|
|
Kjøretid |
Plassering |
59 |
Aaser,
Andreas G. |
92 |
Beta |
125 |
05:53 |
|
60 |
Henriksen,
Truls |
91 |
Gas
Gas |
125 |
0 |
|
61 |
Kanjo,
Joakim |
90 |
Beta |
270 |
|
|
62 |
Øvergaard,
Andreas |
92 |
Gas
Gas |
125 |
|
|
|
Lagleder: Glenn Aaser |
|
|
|
318 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nordisk
mesterskap lag
12.8.2007 Trøgstad,
Norge
Åpen klasse B |
|
|
Nesodden
Trialklubb B |
|
|
|
Kjøretid |
Plassering |
Paulsen, Eric Jøndal |
91 |
Gas
Gas |
125 |
05:54 |
|
Andersen, Simen Sollie |
93 |
Gas
Gas |
125 |
0 |
|
Gullerud, Ludvik A. V. |
91 |
Gas
Gas |
125 |
|
|
Dammyr, Nicolai |
92 |
Sherco |
125 |
|
|
Lagleder:
Anders Dammyr |
|
|
|
270 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trøgstad KFUK-KFUM
trial 1 B |
|
|
|
Kjøretid |
Plassering |
Østby, Per Kristian |
81 |
Gas
Gas |
250 |
05:57 |
|
Solberg, Ole Johan |
90 |
Gas
Gas |
200 |
0 |
|
Moen, Mikal Moen |
91 |
Sherco |
125 |
|
|
Henningsmoen, Emil |
91 |
Gas
Gas |
125 |
|
|
Lagleder:
Ole Lund Jacobsen |
|
|
300 |
2 |
Nordisk
mesterskap lag
12.8.2007 Trøgstad,
Norge
Åpen klasse C |
|
|
Skiptvet
MAK veteran C |
|
|
|
Kjøretid |
Plassering |
Sørlie, Erik |
66 |
Sherco |
290 |
05:07 |
|
Haakonsen, Bent |
61 |
Sherco |
290 |
0 |
|
Fladberg, Jørn |
64 |
Gas
Gas |
125 |
|
|
Ottestad, Ivar |
66 |
Gas
Gas |
300 |
|
|
Lagleder:
Håkon Håkonsen |
|
|
100 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skiptvet MAK C |
|
|
|
Kjøretid |
Plassering |
Fladberg, Martin |
94 |
Gas
Gas |
125 |
05:23 |
|
Gullberg, Ole Martin |
94 |
Gas
Gas |
125 |
0 |
|
Kasbo, Iver |
92 |
Beta |
270 |
|
|
Hansen, Kenneth |
94 |
Sherco |
125 |
|
|
Lagleder:
Per-Morten Gullberg |
|
141 |
2 |
Nordisk mesterskap lag
12.8.2007 Trøgstad,
Norge
Åpen klasse KC |
|
|
NMF
(Norge kvinner 2) |
|
|
|
Kjøretid |
Plassering |
Westbye,
Mina |
92 |
Gas Gas |
125 |
04:52 |
|
Henriksen,
Marte |
93 |
Gas Gas |
125 |
0 |
|
Nylund,
Inger Emma |
92 |
Sherco |
125 |
|
|
Lagleder:
Erik Westbye |
|
|
|
48 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skiptvet/Trøgstad
kvinner C |
|
|
|
Kjøretid |
Plassering |
Sørlie, Helene |
92 |
Sherco |
125 |
04:54 |
|
Duserud, Ragnhild |
91 |
Gas
Gas |
125 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
Lagleder:
Martin Hovin |
|
|
|
129 |
2 |
|