| |
05.10.04
LAG NM 2004
Med 54 påmeldte lag ble også dette et
av årets store løp. dessverre mente værgudene på natten før stevnet at nå
hadde godværet vart lenge nokk.
Utenfor sørlandskysten var redningsskøyta, helikopter og frivillige
i aksjon for å redde både frakteskip, seilbåter og hummerfiskere. Da kan man
jo tenke seg hvordan været var på Nodelandsheia, området til Sørlandets
Trial Klubb !! I en av seksjonene rant en liten elv hvor det snaut nok hadde
vært fuktighet tidligere. Seksjonene ble en hard prøve og tappet mangt en ung
kriger for krefter, men når sant skal sies - en så stor sett glade ansikter.
Det virket som om vind, tett regn og sleipe seksjoner ikke tok motet fra ivrige
utøvere.
Arrangøren hadde bra kontroll på det meste og dømmingen så
ut til å virke bra. Foran sekretariatet fantes et stort telt som ga litt le og
kiosken var til tider overfylt av folk som motte få seg litt varme. Det blir
gjerne noe ekstra krevende under slike værforhold. En
honør til dommerne og klipperne som sto i opp til 6 timer i dette været.
I senior klassen var sørlendingene favoritter, med 2 mann fra
Lag-VM og 2 solide ankermenn skulle mye gå galt. Men nettopp dette skjedde før
start, Solheim fikk ikke start på sin sykkel og feilsøkingen varte og rakk
mens starttidspunktet nærmet seg. Er man ikke på tid til starten så blir det
tidsprikker, i følge "noen" startet laget uten Solheim mens denne kom
i gang litt etterpå. La det bli sagt at laget vant med så stor margin at en
neve tidsprikker ikke ville ha betyd noe, men noen ugler var det i mosen. NMK
Kristiansand stilte også med et sterk lag som kunne komme på pallen, også her
ble det problemer. Her var det sykkelen til Åvitsland som ikke ville levere noe
gnist til pluggen, det tok så lang tid å finne ut av det at de faktisk fikk
notert 18 prikker for forsinkelsen. Det kunne fort ha kostet pallplassen fordi
lag nr. 4 var bare 3 prikker bak i mål.
I junior stilte hele 29 lag, et bevis for at det er liv i
rekrutteringen. Det ble en tett kamp til siste mann i siste seksjon, lagene på
pallen skilte bare 6 prikker.
Dessverre stilte bare 3 lag i kvinneklassen + et lag utenfor
konkurranse, det er det svakeste på lenge. Merkelig var også at en klubb
(Hobøl 1) stilte med 4 jenter mens det i følge reglene skal være 3, det
foreligger dog en miss i reglene - et sted står det 3 og et annet sted står
det 4. NMF hadde gitt grønt lys for 4 ved dette stevne. Her bør det ryddes opp
for fremtiden.
På
papiret var Hobøl nok hovedkonkurrenten til Sørlandet, men da Greaker
brak et ribben og Andersen barberte tennene i girkassa, brast sjansene. |
I
oldboys + 30 stillte dette "Yamaha" laget på velbrukte sykler,
men med bl. a. tidligere Norgesmestre Norum og Ruden |
Ola
fikk ikke nummervesten over sine brede skuldre, så da kunne den tjene som
bleie. |
Fjorårets
arrangør - Kleive - hadde selvsagt lag på plass |
Håpefulle
juniorer fra Sørlandet. |
Vinnerlaget
i Junior: Hobøl 1. |
Junior
2., NMK Kristiansand |
Junior
3, Forsand Motor Tenklubb |
Kvinnenes
gull havnet i Hobøl. |
2.
ble tatt hånd om av Kleive KFUM Trial |
Mens
Hobøl 2 reiste hjem med bronse, |
Et
suverent seniorlag fra Sørlandet tok endelig gull etter flere års
tilløp. |
Oslo
laget besto virkelig av "seniorer" |
NMK
Kristiansand misset nesten bronse. |
I
+30 tok Yamaha-sjermørene kaka. |
Asker
gubbene klarte 2. plassen |
Mens
OMS fedrene på 3. hadde den yngste laglederen |
Beklager at det ikke ble tatt
kjørebilder, men (1.)jeg ønsked ikke å utsette utstyret for det fæle
været. Og så var det (2.) mye mekking. Maarten |
Plassering: |
|
R2 |
Tillegg |
Sum |
| |
SØRLANDETS
TRIAL KLUBB |
|
|
|
|
Solheim
Steffen |
26 |
|
|
|
Moi Mardon |
26 |
|
|
|
Wigstøl
Vegard |
32 |
|
|
|
Paulsen
John T. |
48 |
|
|
|
Sum |
78 |
|
144 |
|
Lagleder:
Lund Tom |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
NMK OSLO |
|
|
|
|
Fremstad
Thomas |
32 |
|
|
|
Arthursson
Benny |
32 |
|
|
|
Tvervik
Frode |
44 |
|
|
|
|
60 |
|
|
|
Sum |
108 |
|
210 |
|
Lagleder:
Borgen Tim |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
NMK
KRISTIANSAND |
|
|
|
|
Timenes
Thomas |
37 |
6 |
|
|
Åvitsland
Rudi |
41 |
6 |
|
|
Mathiesen
Yngve |
40 |
6 |
|
|
|
60 |
|
|
|
Sum |
118 |
18 |
241 |
|
Lagleder:
Timenes Jan Govert |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
HOBØL MK LAG
1 |
|
|
|
|
Greaker
Andreas |
60 |
|
|
|
Dyrkorn
Thomas |
35 |
|
|
|
Andersen
Magne G. |
48 |
|
|
|
Andersen
Torgeir |
60 |
BRUTT |
|
|
Sum |
143 |
|
244 |
|
Lagleder:
Greaker Ole |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
NESODDEN TRIAL
KLUBB |
|
|
|
|
Berggren
Per Christoffer |
48 |
|
|
|
Schie
Thomas |
33 |
|
|
|
Gullerud
Hans Daniel Verlo |
76 |
|
|
|
Helstad
Carl Marius |
56 |
|
|
|
Sum |
135 |
|
259 |
|
Lagleder:
Schie Harald |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
KLEIVE TRIAL |
|
|
|
|
Neerland
Øyvind |
47 |
|
|
|
Berg Tor
Olav |
52 |
|
|
|
Neerland
Martin |
50 |
|
|
|
Mork Lars
Holland |
60 |
|
|
|
Sum |
149 |
|
264 |
|
Lagleder:
Neerland Svein |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
ASKER
TRIALKLUBB |
|
|
|
|
Svendsen
Ola Andre |
33 |
|
|
|
Øysted
Andreas |
58 |
|
|
|
Linnerud
Anders V. |
54 |
|
|
|
Nordengen
Pål Øyvind |
51 |
|
|
|
Sum |
136 |
|
268 |
|
Lagleder:
Haaverstad Helge |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
HOBØL MK LAG
2 |
|
|
|
|
Frank
Magnus |
49 |
|
|
|
Haug Tom
Erik |
56 |
|
|
|
Solberg
Simen |
56 |
|
|
|
Hetland Kim |
50 |
|
|
|
Sum |
151 |
|
287 |
|
Lagleder:
Haug Svein Erik |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
VESTKANT TRIAL |
|
|
|
|
Giseth
Stian |
53 |
|
|
|
Eikevik
Rune |
60 |
|
|
|
Bjordal Jan
Fredrik |
56 |
|
|
|
|
60 |
|
|
|
Sum |
169 |
|
328 |
|
Lagleder:
Giseth Geir Arne |
|
|
|
Plassering: |
Navn |
R2 |
Tillegg |
Sum |
| |
HOBØL MK LAG
1 |
|
|
|
|
Martiniussen
Stig |
34 |
|
|
|
Hemmer
Martin |
23 |
|
|
|
Wiik Bjarte
R. |
27 |
|
|
|
Solli Per
Fredrik |
33 |
|
|
|
Sum |
73 |
0 |
110 |
|
Lagleder
Wiik Nils Petter |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
NMK
KRISTIANSAND LAG 1 |
|
|
|
|
Rasmussen
Christer B. |
27 |
|
|
|
Rasmussen
Petter B. |
22 |
|
|
|
Lundevold
Eilef |
24 |
|
|
|
Lundevold
Anders |
26 |
|
|
|
Sum |
63 |
0 |
115 |
|
Lagleder
Lundevold Terje |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
FORSAND
MOTORTENKLUBB |
|
|
|
|
Dahle Tonje |
30 |
|
|
|
Stangeland
David Froli |
18 |
|
|
|
Andreassen
Aleksander |
25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Knudsen Tor
Bjørnar |
28 |
|
|
|
Sum |
66 |
0 |
116 |
|
Lagleder
Andreassen Jone |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
KARMØY
TRIALKLUBB |
|
|
|
|
Saltvedt
Roger Andre |
25 |
|
|
|
Hansen Jon
Eirik |
25 |
|
|
|
Michelsen
Kjell Tore |
44 |
|
|
|
Bless John
Eivind |
28 |
|
|
|
Sum |
73 |
0 |
119 |
|
Lagleder
Mørch Andreas Wee |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
RISKA MSK |
|
|
|
|
Paulsen
Thomas |
60 |
|
|
|
Olsen Andre
Kvanvik |
28 |
|
|
|
Sommerseth
Børge |
24 |
|
|
|
Sommerseth
Per Inge |
25 |
|
|
|
Sum |
77 |
0 |
120 |
|
Lagleder
Olsen Sigbjørn |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
SKODJE TRIAL
KLUBB |
|
|
|
|
Waagen
Daniel |
32 |
|
|
|
Hurlen
Marius |
32 |
|
|
|
Andersen
Marius Hjelle |
22 |
|
|
|
Myking
Steffen |
28 |
|
|
|
Sum |
74 |
0 |
125 |
|
Lagleder
Waagen Lennart |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
NMK KONGSBERG |
|
|
|
|
Johansen
Andre Becker |
12 |
|
|
|
Kalleberg
Lars Espen Uverud |
37 |
|
|
|
Aasland
Fredrik Selvèn |
32 |
|
|
|
Hulløen
Tor Einar |
42 |
|
|
|
Sum |
78 |
0 |
132 |
|
Lagleder
Simonsen Sondre |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
OMS
TRIAL-KLUBB LAG 1 |
|
|
|
|
Gjeraldstveit
Øystein |
36 |
|
|
|
Laustsen
Kristoffer |
31 |
|
|
|
Hansen
Fredrik |
36 |
|
|
|
Johnsen
Marius Moe |
31 |
|
|
|
Sum |
83 |
0 |
158 |
|
Lagleder:
Steffenrud Jo Stian |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
GRIMSTAD TRIAL
KLUBB MAU |
|
|
|
|
Samuelsen
Svein Roger |
46 |
|
|
|
Steinsvik
Roy Erling |
28 |
|
|
|
Svenningsen
Silje |
50 |
|
|
|
Roland
Torjus |
32 |
|
|
|
Sum |
101 |
0 |
165 |
|
Lagleder
Kjær Einar Kristian |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
VESTKANT TRIAL |
|
|
|
|
Mathisen
Mads |
43 |
|
|
|
Ludvigsen
Connie |
37 |
|
|
|
Larsen
Fredrik Strand |
22 |
|
|
|
Dahle Carl
Fredrik |
46 |
|
|
|
Sum |
102 |
0 |
171 |
|
Lagleder
Ludvigsen Rolf |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
EIKER
TRIALKLUBB LAG 1 |
|
|
|
|
Tandberg
Thomas |
23 |
|
|
|
Andersen
Magnus |
40 |
|
|
|
Høgmoen
Fredrik |
41 |
|
|
|
Kvernmo
Kryspin |
33 |
|
|
|
Sum |
86 |
0 |
171 |
|
Lagleder
Kvernmo Egil |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
SØGNE TRIAL
MAU |
|
|
|
|
Lian Sigurd |
42 |
|
|
|
Olsen Ruben
B. |
39 |
|
|
|
Tønnesen
Kristian |
23 |
|
|
|
Repstad Per
Svein |
36 |
|
|
|
Sum |
94 |
0 |
173 |
|
Lagleder
Repstad Ole Gunnar |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
NORDDAL
TRIALKLUBB |
|
|
|
|
Uri Ole
Henrik |
29 |
|
|
|
Hurlen
Vetle Andreas |
55 |
|
|
|
Sylte
Alexander |
39 |
|
|
|
Matheussen
Tony |
36 |
|
|
|
Sum |
102 |
0 |
180 |
|
Lagleder
Uri Jon Hallgeir |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
KLEIVE KFUM
TRIAL |
|
|
|
|
Ødegård
Jon |
34 |
|
|
|
Røsberg
Thomas |
35 |
|
|
|
Kvernberg
Emil |
34 |
|
|
|
Bratseth
Håkon |
60 |
BRUTT |
|
|
Sum |
103 |
0 |
183 |
|
Lagleder:
Kvernberg Odd Bjarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
OMS
TRIAL-KLUBB LAG 2 |
|
|
|
|
Hansen
Espen Andre Nystad |
29 |
|
|
|
Moserud
Jørgen Andre |
32 |
|
|
|
Moserud
Hans Christian |
60 |
|
|
|
Wennevold
Martin Ecklund |
40 |
|
|
|
Sum |
101 |
0 |
194 |
|
Lagleder
Laustsen Ejvind |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
TRØGSTAD
KFUK-KFUM TRIAL LAG 2 |
|
|
|
|
Johannessen
Markus |
48 |
|
|
|
Ovrum Tommy |
42 |
|
|
|
Orderud
Andre |
29 |
|
|
|
Ness Lars
Erik |
40 |
|
|
|
Sum |
103 |
0 |
202 |
|
Lagleder
Kjeve Karl Fredrik |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
HOBØL
MOTORKLUBB LAG 2 |
|
|
|
|
Sandin
Morten |
41 |
|
|
|
Ruden
Martin |
40 |
|
|
|
Gjerdingen
Mads |
39 |
|
|
|
Eidsvold
Tony |
40 |
|
|
|
Sum |
113 |
0 |
212 |
|
Lagleder:
Kristoffersen Birger |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
GJERSTAD
TRIALKLUBB |
|
|
|
|
Hasdal Olav
H. |
42 |
|
|
|
Kristiansen
Svein Roger |
40 |
|
|
|
Thorvaldsen
Marius |
42 |
|
|
|
Songedal
Per Olav |
49 |
|
|
|
Sum |
124 |
0 |
212 |
|
Lagleder:
Christensen Vidar |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
SØRLANDETS
TRIALKLUBB |
|
|
|
|
Viervang
Morten |
40 |
|
|
|
Strøm-Olsen
Jørgen Solli |
38 |
|
|
|
Sørli
Kristoffer |
38 |
|
|
|
Wigstøl
Petter |
44 |
|
|
|
Sum |
107 |
0 |
216 |
|
Lagleder
Solli Didrik |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
ASKER TRIAL
KLUBB LAG 1 |
|
|
|
|
Haaverstad
Sondre |
44 |
|
|
|
Gjøen
Petter |
46 |
|
|
|
Madsen
Thomas |
38 |
|
|
|
|
60 |
|
|
|
Sum |
128 |
0 |
218 |
|
Lagleder:
Reinskou Ronald |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
SKIPTVET
MOTORAKTIVITETSKLUBB |
|
|
|
|
Bjørnstad
Jostein |
31 |
|
|
|
Larsen
David Andre |
40 |
|
|
|
Bogen Emil
Andre |
49 |
|
|
|
Skolmo Ole
Martin |
47 |
|
|
|
Sum |
116 |
0 |
218 |
|
Lagleder
Bjørnstad Kjell |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
NMK
KRISTIANSAND LAG 2 |
|
|
|
|
Glamsland
Arne |
49 |
|
|
|
Skalle Paul
Magne |
41 |
|
|
|
Rasmussen
Erik B. |
47 |
|
|
|
Olaisen Dan
Rikard |
44 |
|
|
|
Sum |
126 |
0 |
228 |
|
Lagleder
Rasmussen Svein B. |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
NMK BERGEN
TRIAL |
|
|
|
|
Askeland
Marius Hals |
56 |
|
|
|
Skulstad
Alex |
46 |
|
|
|
Wold
Alexander |
53 |
|
|
|
Pedersen
Håkon |
35 |
|
|
|
Sum |
132 |
0 |
240 |
|
Lagleder
Skulstad Svein T. |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
BERGEN TRIAL
TEAM |
|
|
|
|
Lilletvedt
Christopher |
47 |
|
|
|
Haug Roar |
35 |
|
|
|
Midtun
Thomas |
45 |
|
|
|
Lilletvedt
Andreas |
46 |
|
|
|
Sum |
122 |
0 |
242 |
|
Lagleder:
Lilletvedt Tore |
|
|
|
|
|
|
|
|
uoffisiell |
HOBØL
MOTORKLUBB PRIVAT LAG 2 |
|
|
|
|
Brasetvik
Andreas Haugslien |
52 |
|
|
|
Pettersen
Øystein |
60 |
|
|
|
Skyvulstad
Anders |
45 |
|
|
|
Henriksen
Truls |
53 |
|
|
|
Sum |
150 |
0 |
277 |
|
Lagleder
Skyvulstad Vidar |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
EIKER
TRIALKLUBB LAG 2 |
|
|
|
|
Andersen Ib
Vegard |
45 |
|
|
|
Zapffe
Haakon |
50 |
|
|
|
Sara Tor
Jonny Reitan |
47 |
|
|
|
Holmen
Sondre |
60 |
BRUTT |
|
|
Sum |
142 |
0 |
281 |
|
Lagleder
Andersen Svein |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
ASKER TRIAL
KLUBB LAG 2 |
|
|
|
|
Behrens
Hans Henrik |
52 |
|
|
|
Gjellum
Marius |
52 |
|
|
|
Torp
Mathilde |
53 |
|
|
|
Laupsa Lars
Petter |
54 |
|
|
|
Sum |
153 |
0 |
293 |
|
Lagleder
Fjeld Ivar |
|
|
|
|
|
|
|
|
uoffisiell |
HOBØL
MOTORKLUBB PRIVAT LAG 1 |
|
|
|
|
Holmen
Marius |
60 |
|
|
|
Westlie
Christoffer Frydenlund |
60 |
|
|
|
Kanjo
Joakim |
60 |
|
|
|
Holst Stian
Fagerli |
60 |
|
|
|
Sum |
180 |
0 |
319 |
|
Lagleder
Kanjo Jovan |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
TRØGSTAD
KFUK-KFUM TRIAL LAG 1 |
|
|
|
|
Solberg Ole
Johan |
47 |
|
|
|
Mathisen
Kenneth |
60 |
BRUTT |
|
|
Brandsrud
Kristoffer |
58 |
|
|
|
Pettersen
Fredrik |
51 |
|
|
|
Sum |
156 |
0 |
319 |
|
Lagleder
Orderud Bjørn |
|
|
|
|
|
|
|
|
Plassering: |
Navn |
R2 |
Tillegg |
Sum |
|
KVINNER |
|
|
|
1 |
HOBØL
MOTORKLUBB LAG 1 |
|
|
|
|
Dyrkorn
Lene |
28 |
|
|
|
Westbye
Emilie F |
42 |
|
|
|
Eriksen
Julie L. |
35 |
|
|
|
Jacobsen
Caroline |
49 |
|
|
|
Sum |
52 |
|
94 |
|
Lagleder
Westbye Erik |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
KLEIVE KFUM
TRIAL |
|
|
|
|
Mork Iselin
Holland |
39 |
|
|
|
Johansen
Aina |
54 |
|
|
|
Aafløy
Renate Lorentsen |
56 |
|
|
|
|
0 |
|
94 |
|
Sum |
89 |
|
162 |
|
Lagleder
Mork Knut Ivar |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
HOBØL
MOTORKLUBB LAG 2 |
|
|
|
|
Johansen
Victoria |
56 |
|
|
|
Hemmer Sara |
58 |
|
|
|
Grozdic Ana
Marija |
58 |
|
|
|
|
0 |
|
|
|
Sum |
114 |
|
225 |
|
Lagleder
Johansen Morten |
|
|
|
|
|
|
|
|
uoffisiell |
"TEAM
K.I.S" |
|
|
|
|
Børressen
Ingrid |
46 |
|
|
|
Flå
Kjersti |
23 |
|
|
|
Bjørnstad
Solveig |
28 |
|
|
|
|
0 |
|
|
|
Sum |
48 |
|
91 |
|
Lagleder
Bjørnstad Hanne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OLD BOYS 30+ |
|
|
|
1 |
TEAM YAMAHA
HOBØL MK |
|
|
|
|
Sandberg
Robert |
21 |
|
|
|
Norum Arild |
41 |
|
|
|
Ruden Helge |
14 |
|
|
|
|
60 |
|
|
|
Sum |
76 |
|
130 |
|
Lagleder |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
ASKER TRIAL
KLUBB |
|
|
|
|
Wergeland
Henrik |
26 |
|
|
|
Kaumer Rolf
Kyrre |
53 |
|
|
|
Kaumer Knut |
40 |
|
|
|
Linnerud
Tor |
46 |
|
|
|
Sum |
111 |
|
217 |
|
Lagleder:
Bøe Per Kristian |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
OMS TRIALKLUBB |
|
|
|
|
Olsen Rune |
41 |
|
|
|
Audum Arnar |
47 |
|
|
|
Nyhuus Rolf
A. |
29 |
|
|
|
|
60 |
|
|
|
Sum |
117 |
|
226 |
|
Lagleder |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
"THE GOOD
OLD BOYS" ØSTFOLD |
|
|
|
|
Aaser Glenn |
54 |
|
|
|
Sørlie
Erik |
50 |
|
|
|
Håkonsen
Bent |
48 |
|
|
|
Jordal Lars |
52 |
|
|
|
Sum |
148 |
|
279 |
|
Lagleder
Aase Andreas |
|
|
|
|
|
|
|
|
Det er altid interessant hvordan Juniorene ligger an
seg i mellom ved sesongslutt, derfor viser vi følgende ranking for de under 30
prikker, i henhold til individuell resultat i Lag-NM
Anders Becker Johansen |
12 |
David Froli Stangeland |
18 |
Petter B. Rasmussen |
22 |
Marius Hjelle Andersen |
22 |
Fredrik Strand Larsen |
22 |
Martin Hemmer |
23 |
Thomas Tandberg |
23 |
Kristian Tønnesen |
23 |
Eilev Lundevold |
24 |
Børge Sommerseth |
24 |
Aleksander Andreassen |
25 |
Roger Andre Saltvedt |
25 |
Jon Eirik Hansen |
25 |
Per Inge Sommerseth |
25 |
Anders Lundevold |
26 |
Bjarte R Wiik |
27 |
Christer B Rasmussen |
27 |
Tor Bjørnar Knudsen |
28 |
John Eivind Bless |
28 |
Andre Kvanvik Olsen |
28 |
Steffen Myking |
28 |
Røy Erling Steinsvik |
28 |
Espen A Nystad Hansen |
29 |
Andre Orderud |
29 |
|